- Náš příběh - Our story -


Naše malá, rodinná chovatelská stanice TACIRA STAR, se nachází v malé lesnaté vesničce Hoštejn, poblíž Zábřehu na Moravě.

Samojed byla láska na první pohled, když jsem toto plemeno poprvé spatřila jako malé dítě na horách při psím spřežení. Neskutečně mě tyto velké, bílé, chlupaté kuličky upoutali a věděla jsem, že jednoho dne si tohoto pejska také pořídím. 

Otázka byla tedy kdy? Dlouhá léta jsem čekala na ten pravý okamžik a nového člena rodiny, bez kterého jsem si život nedokázala představit, jelikož jsem na psech vyrostla. 

Až po nějaké době, kdy jsem se odstěhovala od rodičů jsem se rozhodla, že nastal ten čas a velký den D pro výběr fenečky HEIDI CIARA Gold warden. Původně jsem plánovala fenku pouze na mazlíčka, ze začátku jsem nepřemýšlela ani o výstavách, nebo štěňátkách, ale povaha fenečky mi doslova převrátila život na ruby.


Začala jsem ji brát jako svého velkého parťáka, člena rodiny a někoho, komu 100% věřím, tak jako ona má naprostou důvěru ve mne. Po zkušenosti s první výstavou mě to natolik chytlo, že jsme začali trénovat a sjíždět další a další výstavy a nyní jsme již kandidáti na C.I.B

Každý den s Ciarkou mě pouze utvrzoval v tom, že je čas si založit chovatelskou stanici a naplno se věnovat tomu, o čem jsem vždy snila a to přání jsem si také splnila v létě 2019

Postupem času, kdy jsem jezdila ke kamarádce, od které Ciarku mám jsem i já sama zatoužila svoji smečku rozšířit, avšak o jiné plemeno - SHIBA. Myslela jsem si, že shiba bude ideální malý společník, aby holky měly vzájemného parťáka, takže na začátku roku 2020 k nám do smečky zavítala další fenka jménem FUMIKO - import Rusko.Fumi byla živel, kterým je i do teď, bohužel nikdy nenahradila toho pravého samojedího společníka, takže na přelomu léta 2020 jsme importovali z Ruska další fenečku, tentokrát samojedku jménem KRISTY a hned bylo doma veselo. S odstupem času jsme si domů přivezli dalšího nového člena rodiny, tentokrát to byl pes import Rusko, jménem NIKKI. Po Nikkim to netrvalo dlouho a naši smečku zaplnila další fenečka z Ruska jménem APELSINKA. Následoval rok ve kterém se naše velká 4 členná smečka seznamovala a narodila se nám štěňátka ze dvou vrhů B a C.    
Až teď je znát jak moc je naše smečka na sebe zvyklá a hlavně na nás, protože ji bereme jako jednu velkou rodinu a bez ní by to nešlo. 

Jak šel čas, postupně se rozrostla i naše rodinka o dalšího člena v roce 2021 - tentokrát měl jen 2 nožky a narodil se nám 21.12.2021 (magické datum)  - chlapeček Tobiášek, který již od malička funguje naprosto skvěle s našimi pejsky doma. 

Po vrhu C následoval plánovaný vrh D ve spojení s naším prvním odchovaným pejskem z vrhu A - ARCHIE GINO TC (narodilo se 5 kluků), ještě ale před tímto plánem, jsme se dozvěděli, že je náš NIKKI nemocný a že bychom doma rádi uvítali posilu v podobě chovného psa, takže jsme náš plán zorganizovali a ke konci roku 2022 k nám přicestoval opět další rusák SLÁVA - nevlastní bratr NIKKIHO. 


Netrvalo dlouho a Sláva se doma začlenil na jedničku (občas ale také vystrkuje růžky), dlouhou dobu tíhnul k NIKKIMU, no nakonec přesedlal k našim holkám.

Po čase jsme si střihli i první výstavy a zadařilo se, byla jsem nad míru spokojena, protože doma máme dalšího šampiona a velmi nadějného mladého psa, který se stal již chovným a my dostáváme tak další zelenou pro naše chovatelské plány. 

Na podzim roku 2023 jsme na svět přivedli Slávovi první štěňátka z našeho vrhu F (Ciara x Slava). Také na přelomu roku 2023/24 se Sláva stane tatínkem i podruhé, v naší spřátelené Chs Gold warden v kombinaci s úžasnou fenečkou Lu.