REZERVACE 

RESERVATION


V naší chovatelské stanici si samozřejmě můžete štěňátko předběžně ZÁVAZNĚ rezervovat. Rezervace štěňátka je možná již od zveřejnění plánovaného krytí. Rezervaci samotné musí ale předcházet komunikace mezi Vámi a mnou, co by chovatelem. Budete pochopitelně informováni, v jakém pořadí si štěňátko vybíráte a o předpokládané ceně štěňátka. Cena se bude lišit dle vybraných rodičů, počtu narozených štěňat a skutečných nákladů na jejich odchov. Po porodu vyrozumíme zájemce v pořadí, v jakém nám napsali a požádáme o vyjádření zájmu o štěně zaplacením nevratného rezervačního poplatku na náš účet. Konkrétní štěňátko si můžete rezervovat až po 6. týdnu života, kdy už je vidět povaha, postoj a stavba těla.

  • nevratný rezervační poplatek Vám zajistí rezervaci štěněte z konkrétního vrhu a my si budeme alespoň jisti, že máte o štěňátko opravdový zájem
  • nevratný rezervační poplatek Vám odečteme z kupní ceny, avšak při nevyzvednutí štěněte nebo zrušení rezervace z Vaší strany, propadá poplatek nám a bude použit na náklady chovatelské stanice
  • můžete k nám na návštěvu a seznámit se se štěňátky osobně

Při závazné rezervaci bude sepsána Rezervační smlouva, jejíž přílohou bude smlouva Kupní, zaplacen rezervační poplatek a to do 5 dnů od podepsání Rezervační smlouvy.

Pokud dojde k podpisu Rezervační smlouvy ještě před osobním setkáním, vyhrazujeme si právo odstoupit od smlouvy při zjištění nedostatků nebo zatajených skutečností ze strany zájemce o štěňátko. Při odstoupení z Rezervační smlouvy z naší strany se rezervační poplatek vrací v plné výši zájemci.
Stalo se nám totiž, že ač zájemce komunikoval po mailu i telefonu přátelsky, při osobním setkání jsme museli situaci přehodnotit a rezervaci jsme z naší strany zrušili.

Jak nám (ne)napsat?

Pokud se rozhodnete oslovit nás, nebo jakéhokoli chovatele, prosím, uvědomte si, že jsme chovatelé živých bytostí, kterých nám opravdu záleží. Ty bytosti mají kromě hebkých kožíšků a krásných kukučů i jiné přednosti.

Pokora, respekt a slušné vychování

Toto jsou prosté věci, na které občas lidé zapomínají. Po narození štěňátek denně dostávám několik zpráv typu: "Mám zájem" nebo "Dobrý den, cena?" Za takovéto zprávy Vás nebude žádný chovatel čekat s otevřenou náručí. Dokonce mi přišli i zprávy, kdy odesílatel napsal jednu a totéž zprávu vícero chovatelům, ale jako oslovení uvedl pouze jednoho z nich, ale poslal to všem. No zkrátka Vám tím chci říct, najděte si deset minut svého času a klidně na papír si sepište něco jako jednoduchý dopis. Představte se, napište něco o sobě, své rodině, práci, domovu.... Čím více toho o sobě napíšete, tím lépe. Samozřejmě nezapomeňte uvést, proč jste se rozhodli pro toto plemeno, jaké jsou Vaše plány se štěňátkem do budoucna, jak si představujete Vaše soužití, atd.

Cena?

Ano, cena je při koupi důležitá. Rozumím tomu. Nikdy ale nezačínejte konverzaci s chovatelem otázkou na cenu. Je to prosté. Tímto dáváte chovateli najevo, že Vám vlastně nejde o štěně samotné, ale o cenu. Jak už jsem psala na úvodní stránce, cena za štěňátko je jen minimem toho, kolik Vás štěňátko bude stát za celý svůj život. Rozhodně byste měli mít jiné otázky pro začátek konverzace s chovatelem (rodiče, rodokmen, předpoklady, povaha, ......).

PROSÍM ZANECHTE VE ZPRÁVĚ I VÁŠ E-MAIL.  / PLEASE LET YOUR E-MAIL IN THE MESSAGE